Перевезення груп дітей автомобільним транспортом

                               

ВИМОГИ
транспортного  законодавства  під  час  перевезення  організованих  груп  дітей  пасажирським  автомобільним  транспортом

 

До перевезення організованих груп дітей відноситься одночасне перевезення групи з десяти і більше дітей, для яких замовником послуги призначається керівник, відповідальний за супроводження їх під час поїздки, а на групу з 30 і більше дітей призначається також медичний працівник.

Перевезення груп дітей можна здійснювати в режимах як регулярних, так і нерегулярних пасажирських перевезень.

Регулярні та нерегулярні перевезення груп дітей здійснюють за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та місцевими органами патрульної поліції.

Максимальна кількість дітей та супроводжуючих осіб при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння в ньому, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу та визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Групи дітей повинні перевозити досвідчені водії транспортних засобів, які мають стаж керування автобусом не менше ніж п'ять років.

Перевезення організованих груп дітей здійснюються тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

У разі настання несприятливих погодних і дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, виникнення загрози безпеці руху, а також погіршення стану здоров'я водія необхідно припинити рух з повідомленням про це перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса, водія.

На автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення                                             організованих груп дітей повинно бути увімкнене ближнє світло фар та проблисковий маячок, якщо це передбачено заводом-виробником, з метою позначення транспортного засобу, що рухається.

На механічному транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком «Діти», що перевозить організовану групу дітей, під час їх посадки чи висадки, повинна бути ввімкнена аварійна світлова сигналізація.

Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, автобусам (мікроавтобусам), що здійснюють перевезення організованих груп дітей дозволяється рух із швидкістю не більше 80 км/год.

Спільні вимоги до директора ЗЗСО та перевізника щодо перевезення дітей

До початку перевезення організованих груп дітей директор ЗЗСО і          перевізник:

1)      визначають маршрут перевезення організованих груп дітей, як правило, такий, за яким уже здійснюються регулярні перевезення;

2)     встановлюють зупинки автобуса:

технічні - одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї - на кожні наступні 100 кілометрів маршруту;

для відпочинку - на п'ять хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин - через кожні п'ять годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);

для приймання їжі - через три - п'ять годин руху; для ночівлі;

3)     складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.

Схема маршруту та розклад руху оформляються в трьох примірниках і затверджуються директором ЗЗСО за погодженням з перевізником та територіальним підрозділом патрульної поліції.

Один примірник схеми маршруту і розкладу руху видається водію, інші                                                     зберігаються у директора закладу та перевізника. 

Обов’язки директора ЗЗСО

До початку поїздки скласти та затвердити у трьох примірниках список групи дітей.

Допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря.

Призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей - медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і безпеки життєдіяльності.

Обов’язки керівника групи дітей

Провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і безпеки життєдіяльності під час поїздки.

Забезпечувати дотримання дітьми належного порядку під час руху (діти повинні сидіти на призначених для цього місцях), а також під час посадки (висадки) з автобуса.

Забезпечувати посадку (висадку) дітей після зупинки автобуса тільки з посадкового майданчика, а в разі його відсутності - з тротуару або узбіччя, якщо це неможливо - з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це безпечно і не створює перешкод іншим учасникам руху, а також справності засобів аварійної світлової сигналізації.

Проходити з організованою групою дітей тільки тротуарами та пішохідними доріжками, а у разі їх відсутності - краєм проїзної частини назустріч руху транспортних засобів і тільки у світлу пору доби.

Вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень груп дітей

Під час організації перевезень дітей від 6 до 16 років на території                                                   України повинні виконуватися наступні вимоги:

а) перевезення дітей автобусами повинно здійснюватися у світлий час доби (від 6.00 ранку до 22.00 год. вечора). Швидкість руху обирається водієм, а при супроводі - старшим за його забезпечення, у залежності від дорожніх, метеорологічних та інших умов. Автобус спереду і ззаду обладнується розпізнавальними знаками «Діти» (п. 30.3 "в" ПДР);

б) про організацію шкільних перевезень, масових перевезень дітей (в табори праці та відпочинку тощо) повідомляються органи Державтоінспекції для вжиття заходів щодо підсилення нагляду за рухом на маршруті та вирішення питання про супровід колон автобусів спеціальними ДТЗ. Повідомлення Державтоінспекції надається власнику автобусів при оформленні замовлення на перевезення;

в) перевезення дітей здійснюється за умови супроводу групи викладачами або спеціально призначеними дорослими, які в процесі перевезення повинні знаходитися біля кожних дверей автобуса. Для супроводу дітей, які перевозяться колоною автобусів, залучаються медичні працівники;

г) призначені директором закладу для супроводження дітей особи повинні проходити спеціальний інструктаж щодо забезпечення безпеки перевезення дітей автобусами. Інструктаж зобов’язана проводити особа, яка відповідає за забезпечення безпеки дорожнього руху, які належать перевізнику;

д) тривалість робочої зміни водіїв, які зайняті на будь-яких перевезеннях дітей, не повинна перевищувати 10 год. Тривалість міжзмінного відпочинку водіїв перед здійсненням перевезень дітей повинна бути не менша за подвійну тривалість часу роботи, напередодні відпочинку, робочого дня (зміни);

е) вікна в салоні автобуса під час руху повинні бути закриті;

ж) водію забороняється виходити з кабіни автобуса під час посадки та висадки дітей, здійснювати рух заднім ходом, а під час перевезення розмовляти з пасажирами, їсти та палити;

з) під час організації регулярних автобусних перевезень дітей в сільській місцевості власники автобусів зобов'язані проводити комісійне обстеження стану автомобільних доріг, пунктів посадки та висадки дітей із залученням органів Державної автомобільної інспекції та дорожніх організацій; встановлювати на маршрутах спеціальні знаки зупинки із зазначенням часу проходження автобусів, які здійснюють перевезення дітей;

і) під час проведення медичних оглядів водіїв перед виїздом на лінію, які здійснюють перевезення дітей, рішення щодо допуску водія в рейс приймається із обов’язковим урахуванням результатів передрейсових та післярейсових медоглядів цих водіїв на протязі тижня, в тому числі, з урахуванням даних щодо перепаду рівня артеріального тиску і частоти пульсу за цей період;

к) перед початком перевезення групи дітей водій зобов’язаний пройти цільовий інструктаж. 

Алгоритм організаційних дій

педагогічних працівників під час перевезення організованих груп дітей                                                              автобусом

1.  Заява вчителя про рішення про поїздку та перевезення дітей автобусом

2.  Дозвіл директора.

3.  Наказ директора, в якому визначити мету, район, час поїздки, призначити відповідальних керівників груп дітей (1 - на кожну групу із десяти осіб, а на 30 осіб і більше ще й медичного працівника, відповідального за життя та здоров’я дітей), указати персональний склад дітей і керівника групи, оформити дозвіл на перевезення дітей автобусом (дає районний відділ освіти - в межах району, області, обласне управління освіти і науки - за межами області, узгоджується з ДАІ).

4.  Оформлення дозволу на перевезення дітей (3 екземпляри) (схеми руху, розклад руху, узгодженого з патрульною поліцією, затвердженого замовником, видається вчителю, вихователю).

5.  Складання списків дітей (3 екземпляри) з дозволом лікаря про можливість поїздки в автобусі.

6.  Цільовий інструктаж з охорони праці та про відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей з керівниками груп (проводить директор або завуч).

7.  Інструктаж дітей про безпечну поведінку та виконання правил безпеки під час поїздки, про відповідальність кожного пасажира автобуса (проводять з дітьми керівники груп, вихователі, що супроводжують дітей в автобусі).

8.  Інформування керівників груп, вихователів, що супроводжують дітей в автобусі директора школи про результати поїздки.

У разі настання несприятливих погодних і дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, виникнення загрози безпеці руху, а також погіршення стану здоров'я водія,   необхідно припинити рух з повідомленням про це перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса, водія.

Не пізніше ніж за три дні до організованого перевезення дітей автобусом керівник закладу має надати документи до Департаменту освіти:

- клопотання навчального закладу щодо перевезення дітей, в якому вказати мету екскурсії, дату екскурсії, кількість дітей, марку автобуса та кількість посадочних місць);

-  наказ по закладу;

- список дітей, які не мають протипоказань для здійснення далеких поїздок, що підтверджується відповідною довідкою лікаря ( підписує список директор закладу та лікар чи медична сестра закладу);

- ліцезія на надання послуг з перевезення пасажирів; ліцензійна картка;

-  розклад зупинок;

-  схему маршруту.

Відповідальність за організацію екскурсій покладається на керівника закладу.



Немає коментарів:

Дописати коментар

  Охорона праці   – це система правових, соціально-економічних, організаційно - технічних,   санітарно - гігієнічних  і  лікувально - профіл...